5 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak szkolić z ppoż - o bhp

ppoż białystok

Nie tylko w miejscu pracy ale

Zgodnie z prawem, każda osoba nowo zatrudniona na umowę o pracę ma obowiązek odbycia szkolenia BHP. Niestety większość z nas postrzega je jako czystą formalność do odbębnienia. Warto jednak podejść do tematu jak najbardziej poważnie. Chodz

5 Wypowiedzi Ekspertów Na To Jak szkolić z ppoż - o bhp ppoż białystok
i przecież o ludzkie życie i zdrowie.

Dobry behapowiec opowie w sposób ciekawy o najważniejszych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy, w tym o przepisach ppoż. Słuchajmy go uważnie. Nigdy nie wiadomo, jaka będzie przyszłość. Może dzięki temu, co zapamiętamy, uda nam się kiedyś zapobiec jakiejś tragedii lub w porę wyeliminować określone zagrożenie. Nie bójmy się zadawać dodatkowych pytań ekspertowi BHP.

Szczególnie w przypadku tak ważnego zagadnienia, jak pierwsza pomoc. Wypada dobrze się orientować w tym temacie. Przykra sytuacja, która zagraża zdrowiu i życiu może przydarzyć się każdemu. Nie tylko w miejscu pracy, ale dosłownie wszędzie. Jeżeli będziemy dobrze wiedzieli, w jaki sposób ratować drugiego człowieka, nie zawahamy się natychmiast zareagować.

Jest to jednak możliwe jeśli nie

Wiele słyszy się o sytuacjach, w których zawiodła ludzka sprawność, jasność umysłu czy wiedza. Wiele wypadków dałoby się uniknąć lub też zmniejszyć ich niekorzystne konsekwencje, gdyby świadkowie lub sami uczestnicy groźnych zdarzeń, wiedzieli jak postępować i wdrożyli te zasady w życie.

Nie bez powodu, pracownicy kładą coraz większy nacisk na sprawne przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ) lub też zwykłe szkolenia BHP. Zdaje się, że nic nowego nie da się w nich wymyślić. Można jednak wpłynąć na formę przekazu, wyróżnienie najistotniejszych rzeczy i w pewnym sensie "odczarowanie" tego typu zajęć, które nierzadko są lekceważone. Jak pokazują realia- są niezwykle ważne i niezbędne w wielu sytuacjach. Nawet tych, które nie dotyczą nas bezpośrednio. Jako obserwator nietypowego zdarzenia, jesteśmy w stanie uratować komuś życie. Jest to jednak możliwe, jeśli nie są nam obce zasady, którymi kieruje się tzw. pierwsza pomoc.

Szkolenie jako zapobieganie niebezpieczeństwom? Z pewnością.

Pierwsza pomoc przedmedyczna często realizowana jest

Wiele z firm staje przed wyborem: czy zatrudniać BHPowca na etacie czy korzystać z firm zewnętrznych oferujących takie usługi. Wybór ten uwarunkowany jest przede wszystkim specyfiką firmy i jej skalą. W organizacjach o profilu administracyjnym, gdzie zagrożeń jest znacznie mniej niż na halach produkcyjnych z wyspecjalizowanym ciężkim sprzętem, z pracą na wysokościach czy z wykorzystaniem substancji szkodliwych, utrzymywanie służby BHP wydaje się nie być zasadnym. Szkolenia BHP, wstępne instruktaże pracowników związane z ryzykiem zawodowym, profilaktyką ppoż to standardowe treści szkoleniowe, które z powodzeniem realizować może osoba z zewnątrz zaznajomiona wcześniej ogólnie z profilem firmy. Pierwsza pomoc przedmedyczna często realizowana jest przez ratowników medycznych, których można zaangażować w szkolenia pracowników. Takie rozwiązanie pomaga optymalizować koszty zatrudnienia. W przypadku dużych organizacji znajomość procesów, potencjalnych zagrożeń, a także samych pracowników wpływa na skuteczność służby BHP. Stały monitoring, możliwy dzięki częstej obecności wśród zatrudnionych, maszyn i urządzeń pozwala na bieżąco eliminować czynniki, które mogą stać się przyczyną wypadków przy pracy.

Nasze życie, a nasze bezpieczeństwo

Chyba każdy z nas marzy o długim beztroskim życiu, najlepiej bez chorób, czy nieszczęśliwych wypadków. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że to od nas samych bardzo dużo zależy. Głównymi zagadnieniami, które maja zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa są m.in. szkolenia bhp, a także ppoż. Co więcej oprócz nich istnieje również pierwsza pomoc, która jednak jest już ostateczną czynnością wykonywaną w chwili wypadku. Nie da wybrać się najważniejszego z tych trzech zagadnień, gdyż nie ulega wątpliwości, że każdy z nas powinien wszystkie je doskonale znać.
Ciekawym zagadnieniem w tym temacie jest kwestia edukacji, która znaczy tu naprawdę wiele. Nasze bezpieczeństwo to taka dziedzina, której nie da nauczyć się raz na zawsze. Powinniśmy pamiętać o tym, że uczymy się przez całe nasze życie i również te słowa tycza się do kwestii związanych z naszym bezpieczeństwem. To właśnie w tym przypadku wydaje się, że sprawdzają się one najlepiej. Szkolenia bhp, ppoż, czy nawet pierwsza pomoc, to wszystko zostało stworzone w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa - doceńmy to.