Jak w 2020 skuteczniej uczyć bhp? - o bhp

Outsourcing bhp

Służba BHP

Nowoczesna firma, to prócz nowoczesnych rozwiązań technicznych, także zachowanie bezpieczeństwa pracy. Służby bezpieczeństwa i higieny pracy stały się integralną częścią cyklu produkcyjnego. Jakakolwiek przerwa w pracy spowodowana wypadkiem, to konkretne st

Jak w 2020 skuteczniej  uczyć bhp? - o bhp Outsourcing bhp
raty dla firmy. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie i życie pracowników, ale nie wolno zapominać również i o tym elemencie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Szkolenia bhp, to nie tylko wymóg prawny, ale i zdroworozsądkowy. Czasy, kiedy zarówno pracodawca, jak i pracownicy, nie dbali o bezpieczeństwo na stanowiskach pracy, już dawno minęły. I rzecz ta dotyczy wszystkich, nawet tych najmniejszych, kilkuosobowych firm. Szczególnie te ostatnie, z racji wielkości, nie są w stanie zatrudniać osób wyspecjalizowanych w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wówczas z pomocą przychodzi outsourcing bhp. To doskonałe rozwiązanie gwarantujące z jednej strony zapewnienie właściwej obsługi z zakresu BHP, a z drugiej obniża koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Z całą pewnością znajdzie się przynajmniej

Każdy pracownik powinien wiedzieć jak powinien się zachowywać, żeby nie narażać siebie oraz współpracowników na niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie tak ważne są dobrze przeprowadzone szkolenia bhp. W końcu bhp to podstawa w każdym miejscu pracy. Nie może to być jednak szkolenie polegające jedynie na tym, że odczyta się pracownikom odpowiednie formułki i poprosi o podpisanie, iż zostali przeszkoleni. Z takiego szkolenia pracownicy powinni coś zapamiętać.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie w miejscu pracy, to warto zdecydować się na outsourcing bhp. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej firm i nie ma w tym nic dziwnego. Wynajęcie zewnętrznej firmy do przeszkolenia pracowników jest bowiem bardzo dobrym rozwiązaniem. Takiej firmie będzie bowiem zależeć na tym, żeby szkolenie zostało przeprowadzone profesjonalnie i osoby w nim uczestniczące byli z niego zadowoleni. Warto więc sprawdzić jakie firmy w naszej okolicy świadczą tego typu usługi. Z całą pewnością znajdzie się przynajmniej jedna, która przeszkoli naszych pracowników.

W ten sposób będziemy mieli pewność

Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą i zatrudniamy pracowników, to od czasu do czasu musimy przeprowadzać szkolenia bhp. Takie szkolenia z bhp są nie tylko obowiązkowe, ale również potrzebne. Nie zawsze jednak opłaca nam się zatrudniać osobę na etat, żeby zajmowała się ona szkoleniem nowych pracowników. Czasami warto zainteresować się innym rozwiązaniem.

W dzisiejszych czasach bardzo popularny stał się outsourcing. Praktycznie w każdej branży mamy z nim styczność. Można więc zdecydować się również na outsourcing bhp i korzystać z takich usług tylko wtedy kiedy są one potrzebne. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasi pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni i nie będziemy musieli zatrudniać pracownika, który zajmowałby się bezpieczeństwem w miejscu pracy. W razie potrzeby wystarczy bowiem zadzwonić po zewnętrzną firmę, która wszystkim się zajmie. Taka firma posiada doświadczenie oraz wiedzę, więc szkolenie z całą pewnością zostanie przeprowadzone dobrze i w sposób profesjonalny.

Dodatkowo firma outsourcingowa przejmuje dużą część

Największą zaletą jaką posiada outsourcing BHP jest obniżenie kosztów pracodawcy. Stworzenie nowego etatu wymaga znacznie większych nakładów finansowych, niż skorzystanie z usług zewnętrznej firmy. W większości firm specjalista od bezpieczeństwa i higieny pracy nie jest potrzebny każdego dnia, przez 8 godzin. W takiej sytuacji zatrudnianie specjalisty anen etat jest po prostu nieopłacalne. Dodatkowo firma outsourcingowa przejmuje dużą część odpowiedzialności za zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy oraz szkolenia bhp dla nich.

Dzięki wykorzystaniu zewnętrznych specjalistów do nadzoru nad bezpieczeństwem i higieną pracy można także uzyskać bardziej rzetelne dane dotyczące ryzyka zawodowego. Wynika to z większego obiektywizmu niezależnych osób audytujących działanie przedsiębiorstwa. Taki model współpracy zapewnia stałą i rzetelną kontrolę nad warunkami pracy i kwestiami jej bezpieczeństwa. Korzystanie z usług firmy outsourcingowej pozwala także na wykorzystanie specjalistów dysponujących stale aktualizowaną wiedzą oraz doświadczeniem w różnych branżach.