Wartość tego jak uczyć bhp w 2020 - o bhp

Outsourcing bhp

Kwalifikacje specjalistów od spraw BHP

Firma oferująca szkolenia BHP, a także szeroko rozumianą obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Osoba pracująca w branży bezpieczeństwa i higieny pracy musi posiada

Wartość tego jak  uczyć bhp w 2020 - o bhp Outsourcing bhp
ć wykształcenie, które umożliwia jej pracę w służbie BHP. Istnieją różne stopnie zawodowe związane z wykonywaniem pracy w branży dotyczącej bezpieczeństwa i higieny pracy. Podstawowym warunkiem, żeby zostać zatrudnionym jako inspektor do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy, jest posiadanie zawodu technika BHP, który otrzymuje się poprzez ukończenie szkoły o odpowiednim profilu. Starszym inspektorem BHP jest osoba, która posiada wykształcenie wyższe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, albo osoba o zawodzie technika BHP wraz z trzyletnim stażem pracy. Każda firma działająca w branży BHP posiada wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają zawód technika BHP lub ukończyli odpowiednie studia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Pracownik służby BHP jest wyposażony w wiedzę z wielu dziedzin związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Czas trwania szkolenia BHP

Posiadanie ważnego szkolenia BHP jest obowiązkowe dla pracowników i pracodawców, co wynika z przepisów zawartych w Kodeksie pracy. Szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy można podzielić na wstępne i okresowe. Wstępne szkolenie BHP jest przeznaczone dla pracowników zaczynających pracę w danym zakładzie, zawiera więc jedynie podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa. Wstępny kurs BHP trwa około trzech godzin. Czas trwania okresowych szkoleń bezpieczeństwa jest uzależniony od rodzaju kursu, a tym samym od ilości przedstawianego materiału. Okresowe szkolenie dla pracowników biurowych powinno trwać minimum osiem godzin, a sam kurs jest bardzo często połączony z samokształceniem uczestników. Z kolei szkolenie BHP przeznaczone dla pracodawców oraz innych osób kierujących pracownikami trwa około szesnastu godzin. Czas trwania szkolenia BHP zależy więc od rodzaju wybranego kursu oraz ilości zawartego w nim materiału do przyswojenia. Okresowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy mogą więc trwać osiem, jak i szesnaście godzin, nie licząc czasu przeznaczonego na samokształcenie.

Kurs BHP online

Współcześnie w krajach cywilizowanych dostęp do internetu jest konieczny w wielu aspektach życia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w firmach i przedsiębiorstwach stawia się na rozwiązania zdalne. Wyjątku nie stanowi także firma działająca w branży BHP oferując przedsiębiorcom szkolenia BHP online. Internetowa forma kursu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy posiada wiele zalet i stanowi atrakcyjną ofertę dla wielu osób. Sam kurs BHP jest przeprowadzany za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej, do której mają dostęp uczestnicy szkolenia z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy online składa się z prezentacji multimedialnych, które zapoznają uczestników kursu z istotnymi informacjami. Na końcu każdej lekcji mogą znajdować się pytania kontrolne, które weryfikują zaznajomienie się z danym materiałem. Jak większość szkoleń BHP, tak i szkolenie online może być połączone z samokształceniem się uczestników. Kurs BHP kończy się zdaniem odpowiedniego egzaminu.

Przebieg kursu BHP

Przeprowadzaniem szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zajmuje się odpowiednia firma, która zatrudnia wyszkolonych i wykwalifikowanych specjalistów od spraw BHP. Istnieją różne rodzaje szkoleń BHP, które są dobierane w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Przebieg standardowego szkolenia BHP polega na uczęszczanie na określona ilość spotkań seminaryjnych z prowadzącym oraz na samokształceniu uczestników. Poszczególne rodzaje szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy posiadają różną ilość godzin, ponieważ wiele zależy od ilości przedstawianego materiału. Każde szkolenie BHP kończy się odpowiednim egzaminem, który sprawdza stopień przyswojenia informacji przez uczestników. Zdanie końcowego egzaminu jest warunkiem zaliczenia kursu, a tym samym posiadania ważnego szkolenia BHP. Szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy mogą być także przeprowadzane w formie online, która od tradycyjnej różni się brakiem spotkań seminaryjnych, za to lekcje w postaci prezentacji znajdują się na odpowiedniej platformie internetowej.